Kiedy potrzebna jest wycena aktuarialna?

Jeżeli potrzebujemy fachowej wyceny finansowej a także aktuarialnej, powinniśmy skontaktować się z aktuariuszami, a zatem fachową firmą, która oferuje w głównej mierze wycenę rezerw na świadczenia pracownicze. Powinno się pamiętać o tym, że biuro aktuarialne to głównie profesjonaliści wysokiej klasy, którzy opracowują raporty wyceny finansowej na rzecz firm, spółek czy instytucji.
Wycena finansowa – na co zwrócić uwagę?
Wycena finansowa, która tyczy się zarówno firm, spółek, instytucji, zakładów ubezpieczeń, jak też instrumentów finansowych oraz zamysłów modernizacyjnych, restrukturyzacyjnych oraz inwestycyjnych powinna być wykonywana przez doświadczonych aktuariuszy, którzy mają do dyspozycji między innymi nowoczesne rozwiązania.

Warto podkreślić, że wycena aktuarialna tyczy się w głównej mierze wyceny rezerw na świadczenia pracownicze, a więc na przykład na odprawy rentowe oraz emerytalne dla pracowników, nagrody jubileuszowe, świadczenia przejazdowe, świadczenia medyczne, jak też rozmaite formy gratyfikacji (warto sprawdzić: wyceny aktuarialna). A przy tym, firma aktuarialna oferuje też usługi polegające na ocenie oraz analizie porównawczej pracowniczych intencji kapitałowych. Są to również usługi polegające na wycenie instrumentów finansowych, przykładowo pożyczek, aktywów finansowych czy zobowiązań finansowych (warto sprawdzić: wycena przedsiębiorstwa). Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że do firmy aktuarialnej możemy zwrócić się o wycenę wartości niematerialnych a także prawnych, które zyskują coraz większe znaczenie, a należą do nich przykładowo marka czy znak towarowy firmy.

Więcej: firma aktuarialna.