Kiedy zlecić wycenę przedsiębiorstwa?

Jeżeli potrzebujemy profesjonalnych usług inwestycyjnych dla naszego biznesu, np takich jak wycena firmy, powinniśmy skontaktować się z doświadczonym biurem aktuarialnym, które oferuje bardzo szeroki wachlarz usług obejmujący nie tylko i wyłącznie wycenę przedsiębiorstwa, ale także wycenę wartości prawnych oraz niematerialnych, w głównej mierze takich jak znak towarowy, relacje z klientami czy posiadane przez naszą firmę patenty.
Wycena finansowa – na co zwrócić uwagę?
Należy podkreślić, że wycena aktuarialna wymaga gruntownej wiedzy, jak także precyzji, dlatego to zadanie powinno się oddać w ręce fachowców, takich jak doświadczeni aktuariusze. Wychodząc vis a vis oczekiwaniom klientom biuro aktuarialne oferują między innymi usługi drogą on-line.

O ile zależy nam na czasie, to wtedy usługa może być stworzona ekspresowo (sprawdź: wycena znaku towarowego). Istnieje wiele sytuacji, w których wycena spółki czy przedsiębiorstwa jest konieczna. Jest to w głównej mierze toczący się proces upadłościowy lub likwidacyjny, jak również plany związane z rozbudową firmy lub też jej podziałem. A przy tym aktuariusze zajmują się też analizą, jak też oceną projektów majątkowych firm działających w różnych branżach (źródło: wycena przedsiębiorstw). Dzięki raportom aktuariuszy dowiemy się, czy zaproponowany przez nas projekt inwestycyjny jest opłacalny. Takiej analizie poddawane są w głównej mierze projekty modernizacyjne czy rozwojowe, które przedsiębiorcy pragną wprowadzić w swoich firmach. Biuro aktuarialne zajmuje się także wyceną rezerw zastosowanych na świadczenia pracownicze, przykładowo takie jak renty i emerytury.

Sprawdź: wycena aktuarialna.