Komora normobaryczna – do czego służy?

Jeżeli już pragniemy poprawić kondycję organizmu, jak także cieszyć się skutkiem odmładzającym, to warto skorzystać z przyszłościowego oraz coraz popularniejszego rozwiązania, jakim jest normobaria. Jest to metoda pozwalająca na efektywne dotlenienie organizmu, co przekłada się na korzystne efekty zdrowotne.
Dlaczego warto zadbać o odpowiednie dotlenienie organizmu?
Głównie wszyscy perfekcyjnie dociera do nas, że tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Uczestniczy w głównej mierze w oddychaniu komórkowym. Warto tutaj dodać, że komora normobaryczna stwarza warunki, które pozwalają na efektywne dotlenienie całego organizmu (warto zobaczyć: tlenoterapia Uniejów). W komorze normobarycznej występuje wyższe niż naturalnie ciśnienie, a mianowicie 1500 hPa. Co więcej, podniesione jest również stężenie gazów naturalnie występujących w atmosferze, a więc wodoru, dwutlenku węgla oraz tlenu (polecam: tlenoterapia Łódź). Dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym ułatwia dotarcie tlenu do każdej komórki organizmu. Natomiast wodór działa antyoksydacyjnie, a zatem w sposób aktywny uczestniczy w oczyszczanie organizmu z toksyn. Synergiczne działanie ciśnienia, jak również podwyższonego stężenia gazów występujących w atmosferze daje dobre efekty. Należy podkreślić, że tlenoterapia na prawdę często stosowana jest jako uzupełnienie terapii leczniczych, jak też stosowana przez sportowców, ponieważ daje bardzo dobre rezultaty w regeneracji a także rewitalizacji organizmu. Co więcej wspomaga też funkcje poznawcze a także fizyczne.

Zobacz także: komora normobaryczna.